Tlenoterapia wsparciem pacjentów onkologicznych


Podstawową leczenia osób dotkniętych chorobą nowotworową jest radioterapia i chemioterapia. Obie metody są nakierowane na niszczenie komórek nowotworowych, jednak w procesie leczenia działają negatywnie na zdrowe tkanki powodując tym samym wiele powikłań.

Tlenoterapia hiperbaryczna poprzez natlenienie w skuteczny sposób regeneruje uszkodzone tkanki w trakcie walki z nowotworem.

 Badania naukowców wykazują że jedną z głównych przyczyn wyniszczenia ciała chorych na raka jest zaburzenie dostaw tlenu do tkanek w obszarze poddawanym terapii onkologicznej. Niedotlenienie tkanek powoduje szereg konsekwencji takich jak uszkodzenie narządów, czy też reakcje popromienne skóry

Wyniszczonemu nowotworem organizmowi brakuje energii do regeneracji, szczególnie gdy jego odporność jest znacznie osłabiona, wtedy pomocą służy mu tlenoterapia, intensywnie dotleniając wszystkie narządy i komórki.

Wysycenie ciała tlenem w podwyższonym ciśnieniu umożliwia szybszą odnowę uszkodzeń i powstanie nowych naczyń krwionośnych. To przekłada się na zwiększenie podaży tlenu do chorej tkanki, a lepsze ukrwienie organizmu oznacza szybszą i krótszą rekonwalescencję.

Podanie tlenu do komórek rakowych hamuje proces złośliwienia a także często doprowadza do ich zniszczenia.
Nie dziwi zatem coraz większe zainteresowanie tlenoterapią wśród lekarzy. 

 

  Zarezerwuj termin już dziś!