Komory hiperbaryczne


Komora Tlenowa

Komora Tlenowa jest specjalnym, szczelnie zamkniętym pomieszczeniem, stworzonym na potrzeby zabiegów terapii hiperbarycznej. Zabieg ten polega na wykorzystaniu tlenu pod wysokim ciśnieniem atmosferycznym, jest on całkowicie bezpieczny i nieinwazyjny.

Maszyna do tlenoterapii 

Musi spełniać aktualne standardy dotyczące produkcji takich urządzeń EN14931. Ponadto hiperbaryczne komory tlenowe  są sterowane poprzez zaawansowany system komputerowy, który automatycznie kontroluje poziom ciśnienia i pozostałe funkcje. Dzięki temu zabieg jest całkowicie bezpieczny , zaś operator ma możliwość osobistego czuwania nad jego przebiegiem.

Hiperbaria tlenowa

Hiperbaria tlenowa HBO – leczenie różnych schorzeń chorób w komorach hiperbarycznych. Przebywając w komorze pacjent wdycha czysty tlen w warunkach podwyższonego ciśnienia, dzięki czemu dostarczany on jest nawet do nieukrwionych miejsc organizmu

Hiperbaryczna komora do zabiegu tlenoterapii

Podawanie tlenu w stężeniu bliskim 100%. Podwyższone ciśnienie.

Seans w komorze hiperbarycznej  trwa 45, 60 lub 90 minut. 

Zwiększona dawka tlenu, nawet ośmiokrotnie zwiększa się produkcja komórek macierzystych.

Zalety leczenia w komorze hiperbarycznej

Naturalna terapia

Terapia w komorze hiperbarycznej jest w pełni naturalna. Polega na podawaniu tlenu
w warunkach podwyższonego ciśnienia, dzięki czemu w łatwy sposób może on przenikać do źle ukrwionych tkanek, poprawiając tym samym nasze samopoczucie. Efekt widoczny już po jednym zabiegu.

leczenie przyjemne i nieinwazyjne 

Hiperbaria tlenowa jest zabiegiem całkowicie nieinwazyjnym a zarazem przyjemny. Wystarczy wejść do komory i zająć wygodną pozycję. Podczas takiego zabiegu pacjenci mogą się zrelaksować np. czytając książkę.

Szerokie zastosowanie

Tlenoterapia hiperbaryczna ma szeroki wachlarz zastosowań zarówno w medycynie jak
i medycynie estetycznej czy też sporcie. Przyspiesza proces gojenia się ran, spowalnia metabolizm a także poprawia wydolność organizmu sportowcom. 

Tlenoterapia dla każdego

Zabieg w komorze hiperbarycznej cechuje przede wszystkim duże bezpieczeństwo, stąd brak ograniczeń wiekowych co do korzystania
z tej metody leczenia.
Z zabiegu mogą korzystać zarówno dorośli jak
i dzieci w każdym wieku.

znikoma ilość przeciwskazań

Zabieg w komorze hiperbarycznej jest bezpieczny i nieinwazyjny jednak należy pamiętać, że przy niektórych schorzeniach korzystanie z tego typu zabiegu nie jest wskazane np. padaczka, zaćma, rozrusznik serca.

Dostępność

Korzystanie z zabiegu tlenoterapii hiperbarycznej staje się coraz bardziej popularne i praktykowane przez medyków. Tlenoterapia ma za zadanie nie tylko leczyć ale i zapobiegać. 

Sprawdź cennik komory hiperbarycznej w Bydgoszczy
 

Lokalizacja

ul. Plac Weyssenhoffa 985-072 BydgoszczTelefon

Social media