Tlenoterapia hiperbaryczna
Historia Tlenoterapii
Tlenoterapia hiperbaryczna – jej głównym czynnikiem rozwoju był nieodzownie sam rozwój nurkowania oraz medycyny nurkowej.
Rozwój techniki nurkowania umożliwiał schodzenie na większe głębokości, jednak przyczyniało się to do powstawania chorób dekompresyjnych. Rekompresja przy normalnym ciśnieniu była mało skuteczna, dlatego konieczne było opracowanie innej, efektywniejszej metody.
Sam tlen do terapii hiperbarycznej wykorzystano dopiero w 1937 roku, natomiast w 1959 roku został przeprowadzony eksperyment, w którym dowiedziono, że do życia w warunkach hiperbarii tlenowej wystarczający jest tlen znajdujący się w surowicy krwi.
Czym jest tlenoterapia ?
Terapia w komorze hiperbarycznej jest w pełni bezpieczna i naturalna. Polega ona na podawaniu pacjentowi tlenu w warunkach podwyższonego ciśnienia, nie przekraczającego 1,5ATA.
Podwyższone ciśnienie ułatwia przenikanie tlenu do źle ukrwionych lub chorych obszarów. Tlenoterapia hiperbaryczna działa zarówno profilaktycznie jak i wspomaga organizm w walce z różnymi schorzeniami takimi jak: migrena, stany zapalne skóry, reumatyzm, choroba wieńcowa czy też miażdżyca. Tlenoterapia hiperbaryczna ma ogromne znaczenie dla naszego zdrowia a także w znaczny sposób przyczynia się do wyglądu zewnętrznego czy też aktywności fizycznej. Zabieg w komorze hiperbarycznej można nazwać „zastrzykiem” dla organizmu, ma on za zadanie pobudzić go do działania.
Już po jednym seansie można odczuć wyraźną poprawę samopoczucia, jednak aby uzyskać znaczną poprawę i utrzymać jej efekty potrzebne jest kilka sesji. Terapia w komorze jest przyjemna i nieinwazyjna a podczas samego zabiegu pacjenci mogą się w pełni zrelaksować np. czytając książkę.

Tlenoterapia hiperbaryczna Bydgoszcz
W normalnych warunkach len przenoszony jest do organizmu przez czerwone ciałka krwi. Podawanie tlenu w warunkach podwyższonego ciśnienia skuteczniej dotlenia wszystkie komórki organizmu. Tlen jest zagrożeniem dla bakterii, a te często są odpowiedzialne za infekcje w naszym organizmie. Podczas seansu w komorze hiperbarycznej organizm oczyszcza się z toksyn. Tlenoterapia niszczy pierwotniaki i wirusy. Tlenoterapia hiperbaryczna zwiększa dopływ tlenu do uszkodzonych tkanek i pomaga w ich regeneracji. W ten sposób poprawia pracę wątroby, mózgu i wszystkich pozostałych organów.
Zalety stosowania tlenoterapii
Zwiększa odporność
Spowalnia proces starzenia się
Wspomaga proces leczenia wielu chorób
Zwiększa wydajność organizmu
Pobudza przemianę materii
Zwalcza wirusy i bakterie
Wskazania do stosowania tlenoterapii
Tlenoterapia hiperbaryczna zalecana jest zarówno do stosowania profilaktycznego jak i do leczenia różnych chorób
MIGRENY
Wdychanie tlenu w warunkach podwyższonego ciśnienia, poprawia przepływ krwi, a w efekcie poprawia dotlenienie komórek mózgowych. Tlenoterapia wspiera leczenie depresji czy też autyzmu. Lepszy dopływ tlenu wpływa wyciszająco na nasz organizm. Pozwala się uspokoić i skoncentrować.
CHOROBY ZAPALNE
Tlenoterapia hiperbaryczna wspomaga leczenie np. reumatyzmu. Tlen podawany organizmowi podczas seansu, zmniejsza stany zapalne i łagodzi ból.
CHOROBY SKÓRY
Lepszy dopływ tlenu pozwala zregenerować skórę i przyśpiesza odnawianie się tkanek. Dzięki czemu tlenoterapia hiperbaryczna stosowana jest przy atopowym zapaleniu skóry, łuszczycy a nawet w przypadku leczenia trądziku.
UDAR MÓZGU, CHOROBA WIEŃCOWA
Zabieg w komorze hiperbarycznej wspomaga organizm w procesie rekonwalescencji po przeżytym udarze czy zawale serca.
Lokalizacja
ul. Plac Weyssenhoffa 985-072 Bydgoszcz
Social Media
612-916-6604
586-703-6375