Tlenoterapia hiperbaryczna

Historia Tlenoterapii

Tlenoterapia hiperbaryczna – jej głównym czynnikiem rozwoju był nieodzownie sam rozwój nurkowania oraz medycyny nurkowej.

Rozwój techniki nurkowania umożliwiał schodzenie na większe głębokości, jednak przyczyniało się to do powstawania chorób dekompresyjnych.   Rekompresja przy normalnym ciśnieniu była mało skuteczna, dlatego konieczne było opracowanie innej, efektywniejszej metody.

Sam tlen do terapii hiperbarycznej wykorzystano dopiero w 1937 roku, natomiast w 1959 roku został przeprowadzony eksperyment, w którym dowiedziono, że do życia w warunkach hiperbarii tlenowej wystarczający jest tlen znajdujący się w surowicy krwi.


Czym jest tlenoterapia ?

Terapia w komorze hiperbarycznej jest w pełni bezpieczna i naturalna. Polega ona na podawaniu pacjentowi tlenu w warunkach podwyższonego ciśnienia, nie przekraczającego 1,5ATA.

Podwyższone ciśnienie ułatwia przenikanie tlenu do źle ukrwionych lub chorych obszarów. Tlenoterapia hiperbaryczna  działa zarówno profilaktycznie jak i wspomaga organizm w walce z różnymi schorzeniami takimi jak: migrena, stany zapalne skóry, reumatyzm, choroba wieńcowa czy też miażdżyca. Tlenoterapia hiperbaryczna ma ogromne znaczenie dla naszego zdrowia a także w znaczny sposób przyczynia się do wyglądu zewnętrznego czy też aktywności fizycznej. Zabieg w komorze hiperbarycznej można nazwać „zastrzykiem” dla organizmu, ma on za zadanie pobudzić go do działania. 

Już po jednym seansie można odczuć wyraźną poprawę samopoczucia, jednak aby uzyskać znaczną poprawę i utrzymać jej efekty potrzebne jest kilka sesji. Terapia w komorze jest przyjemna i nieinwazyjna a podczas samego zabiegu pacjenci mogą się w pełni zrelaksować np. czytając książkę. 


Tlenoterapia hiperbaryczna, tlen dla zdrowia urody i sportu

Tlenoterapia hiperbaryczna Bydgoszcz

W normalnych warunkach len przenoszony jest do organizmu przez czerwone ciałka krwi. Podawanie tlenu w warunkach podwyższonego ciśnienia skuteczniej dotlenia wszystkie komórki organizmu. Tlen jest zagrożeniem dla bakterii, a te często są odpowiedzialne za infekcje w naszym organizmie. Podczas seansu w komorze hiperbarycznej organizm oczyszcza się z toksyn. Tlenoterapia niszczy pierwotniaki i wirusy. Tlenoterapia hiperbaryczna zwiększa dopływ tlenu do uszkodzonych tkanek i pomaga w ich regeneracji. W ten sposób poprawia pracę wątroby, mózgu i wszystkich pozostałych organów. 

Zalety stosowania tlenoterapii 

Zwiększa odporność

Spowalnia proces starzenia się

Wspomaga proces leczenia wielu chorób

Zwiększa wydajność organizmu

Pobudza przemianę materii

Zwalcza wirusy i bakterie

Wskazania do stosowania tlenoterapii

Tlenoterapia hiperbaryczna zalecana jest zarówno do stosowania profilaktycznego jak i do leczenia różnych chorób

MIGRENY

Wdychanie tlenu w warunkach podwyższonego ciśnienia, poprawia przepływ krwi, a w efekcie poprawia dotlenienie komórek mózgowych. Tlenoterapia wspiera leczenie depresji czy też autyzmu. Lepszy dopływ tlenu wpływa wyciszająco na nasz organizm. Pozwala się uspokoić i skoncentrować. 

CHOROBY ZAPALNE

Tlenoterapia hiperbaryczna wspomaga leczenie np. reumatyzmu. Tlen podawany organizmowi podczas seansu, zmniejsza stany zapalne i łagodzi ból. 

CHOROBY SKÓRY

Lepszy dopływ tlenu pozwala zregenerować skórę i przyśpiesza odnawianie się tkanek. Dzięki czemu tlenoterapia hiperbaryczna stosowana jest przy atopowym zapaleniu skóry, łuszczycy a nawet w przypadku leczenia trądziku. 

UDAR MÓZGU, CHOROBA WIEŃCOWA

Zabieg w komorze hiperbarycznej wspomaga organizm w procesie rekonwalescencji po przeżytym udarze czy zawale serca. 

Lokalizacja

ul. Plac Weyssenhoffa 985-072 BydgoszczTelefon

Social Media

612-916-6604

586-703-6375